Galeria
Partnerzy

PGNiG

Studio Format

Academy CISCO

CISCO

Księgarnia Omnibus

ksiegarnia logo

W dniu 29 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość odznaczenia sztandaru Zespołu Szkół Nr 40 im. Stefana Starzyńskiego srebrną odznaką Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia. Odznaczenie zostało nadane w uznaniu zasług na rzecz krwiodawstwa.

krew8

krew6Zarówno nauczyciele jak i uczniowie szkoły od wielu lat uczestniczą w honorowych akcjach oddawania krwi. Głównym celem tych akcji jest wspieranie Szpitala Praskiego i Centrum Zdrowia Dziecka oraz zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w akcjach honorowego krwiodawstwa. Odznaczenia dokonali przedstawiciele Zarządu Głównego PCK pan Jerzy Kornaus i pan Jan Kisiel. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: min. pani Elżbieta Bielecka – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, pan Marek Borowski Senator Rzeczypospolitej Polskiej, kpt.Artur Leśniewski przedstawiciel 10 Pułku Samochodowego im Stefana Starzyńskiego, Prorektor Wyższej Szkoły Menadżerskiej pani dr Joanna Michalak – Dawidziuk, przedstawiciele współpracującej ze szkołą firmy PGNiG TERMIKA SA oraz wielu innych gości.

Ani młodzież, ani pracownicy Zespołu Szkół Nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie nie pozostają obojętni na żaden apel o krew. Od ponad 10 lat uczestniczymy w akcjach krwiodawstwa, tych zorganizowanych i tych wynikających z potrzeby chwili. Z roku na rok rośnie liczba osób, które chcą się podzielić tym najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Uroczystość ta jest ukoronowaniem dotychczasowych działań i zachęca do dalszej bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? krew5 krew krew