Galeria
Partnerzy

PGNiG

Studio Format

Academy CISCO

CISCO

Księgarnia Omnibus

ksiegarnia logo

Dzięki wspaniałej współpracy uczniów i nauczycieli odbyło się w naszej szkole czytanie wspierające akcję mającą na celu promocję czytelnictwa. Po krótkim wstępie wyjaśniającym cel akcji w sali komputerowej „włączono” czytanie. O godzinie 9.45 do 11.00 rozpoczęło się wielkie czytanie fragmentów książek Joanny Chmielewskiej w formie elektronicznej. Czytaliśmy min. „Pierwszą młodość” i ” Zwyczajne życie”.

czytanie

Czytając momentami nie można było przestać się śmiać. Uczniowie naszej szkoły podczas akcji świetnie się bawili i okazało się, że książka nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, ale może umilać czas, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Każdy z uczniów mógł głośno przeczytać fragment książki. Spotkanie było również okazją do zapoznania się z  dorobkiem  literackim  Joanny Chmielewskiej i zachęcenia do czytania książek tej znamienitej autorki.

Organizatorzy akcji wraz z uczniami  przystroili choinkę hasłami „Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie”. To właśnie aktywność wszystkich tych osób sprawiła, że temu przedsięwzięciu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Po zakończeniu uczestnicy mogli zapoznać się z książką w formie papierowej, jak również wypożyczyć ją w bibliotece szkolnej. Miłośnicy książek w czasie dyskusji doszli do wniosku, że warto czytać w każdej formie i każdym miejscu. Niektórzy uczniowie postanowili wypożyczyć i przeczytać do końca książkę, z którą zapoznali podczas akcji. Już teraz postanowili wziąć dział w kolejnej edycji akcji „Na Mikołajki włącz książkę Włącz czytanie”. Jak mówili: „mamy już nowe, trochę zwariowane pomysły, w jakich niespotykanych miejscach można czytać książki”.

czytanie czytanie3

??????????????????????????????? czytanie5