Galeria

Partnerzy

PGNiG

Studio Format

Academy CISCO

CISCO

Księgarnia Omnibus

ksiegarnia logo

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy obecnie około 28000 woluminów.

Księgozbiór2   Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy ok. 28000 woluminów zapisanych w księdze głównej oraz księdze broszur i podręczników. Księga zbiorów audiowizualnych zawiera filmy wideo, programy edukacyjne, multimedialne kursy języków obcych, multimedialne podręczniki do liceum z zakresu języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i atlasy elektroniczne. Księgozbiór dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli, udostępniany jest również rodzicom. Gromadzona jest literatura piękna (głównie lektury z języka polskiego), książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie i albumy.W części wypożyczalni obowiązuje tzw. wolny dostęp do półek. Oznacza to, iż czytelnicy sami mogą wybierać interesujące ich pozycje. Oczywiście każdy może liczyć na pomoc bibliotekarza.W odrębnej części biblioteki znajduje się bogaty księgozbiór podręczny zawierający słowniki, informatory, albumy i kalendaria ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:

  • Lektury
  • Literatura piękna dla dorosłych i młodzieży (powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, fantastycznonaukowe, historyczne, biograficzne, legendy i podania)
  • Poezja
  • Dramat
  • Literatura popularnonaukowa z zakresu historii, sztuki, architektury, geografii, ochrony przyrody, psychologii, językoznawstwa, nauki o literaturze. fizyki, techniki,
  • Literatura pedagogiczna obejmuje książki z zakresu wychowania i nauczania.
  • Zbiory specjalne
  • Podręczniki.

W czytelni użytkownicy mogą korzystać na miejscu księgozbioru podręcznego.
W czytelni wydzielony jest również księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki do języka polskiego i języków obcych, atlasy, albumy oraz filmy na DVD.

 

W naszych zbiorach posiadamy książki  autorstwa absolwentki

 Katarzyny Bereniki MISZCZUK

Księgozbiór4Księgozbiór3