Miesiąc kwiecień upłynął nam w niebieskich barwach w związku z #MiesiącemWiedzyNaTematAutyzmu, realizowanym w ramach Niebieskich Igrzysk, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.
1 kwietnia spłynęły trzy konkursowe plakaty upowszechniające wiedzę na temat autyzmu, których autorami byli uczniowie klas: 1P. 3TA i 3TL. Każda z prac okazała się być wyjątkowa i pod względem merytorycznym, i artystycznym, zatem każda zasłużyła na wyróżnienie.
W ciągu całego miesiąca wychowawcy klas dzielili się ze swoimi wychowankami wiedzą na temat autyzmu, prezentując otrzymane materiały.
28 kwietnia, już po raz drugi, odbył się szkolny turniej szachowy, który zakończył #NiebieskieIgrzyska. W turnieju szachowym wzięło udział 17 uczniów, a w finale spotkali się zawodnicy: Olaf Kępa kl. 3TA i Bartosz Majewski kl. 1TA. Tym razem mecz finałowy został przeprowadzony w formule szachów plenerowych. Zwycięzcą został Olaf Kempa, który obronił zeszłoroczny tytuł.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w tegorocznych aktywnościach w ramach #MiesiącaWiedzyNaTematAutyzmu w nagrodę będą mieli okazję uczestniczyć w słodkich warsztatach w fabryce czekolady Wedel. Dziękujemy i gratulujemy!






